Welcome to Cappella Musicae Antiquae Orientalis


 

Menu
· Strona główna
· Dyrygent
· Dyskografia
· Encyklopedia
· Festiwal w Rydzynie
· Festiwale w kraju
· Festiwale za granicą
· Galerie
· Linki
· Nagrania
· Napisz do nas
· Poleć nas
· Programy koncertów
· Recenzje
· Tournées zagraniczne
· Udział w konkursach

Zaproszenie do Chóru
Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki cerkiewnej do śpiewania w naszym Chórze!

KONTAKT: L. Zaborowski 0668 331130

PRÓBY: poniedziałki i czwartki w godzinach 20.00 do 22.00, Collegium Novum UAM, Poznań, Al. Niepodleg- łości 4, parter prawa strona


Kto nas odwiedza
Aktualnie jest 1 gość(ci) i online

Languages
Wybierz język interfejsu:


  
Dni Muzyki Cerkiewnej w Rydzynie


Muzyka cerkiewna, która zrodziła się w starej Rusi przed dziesięcioma wiekami, stanowi do dziś jeden z ciekawszych nurtów kultury muzycznej Europy. Fascynowała ona przez setki lat zarówno kompozytorów ( Bortnianski, Czajkowski, Rachmaninow i in.) jak i słuchaczy. Fascynuje i zadziwia do dziś.

Tak jak przed wiekami, tak i obecnie muzyka cerkiewna nie utraciła nic ze swej oryginalności, bogactwa i uroku, a nabożeństwa cerkiewne ze wspaniałą oprawą muzyczną przyciągają słuchaczy bez względu na ich wyznanie. Zainteresowanie słuchaczy śpiewami cerkiewnymi w zachodniej Polsce jest wcale nie mniejsze niż na wschodzie kraju. Naprzeciw tym zainteresowaniom wychodzą DNI MUZYKI CERKIEWNEJ - festiwal chóralny w Rydzynie.

Założeniem artystycznym kilkudniowego festiwalu jest zaprezentowanie zaproszonych chórów w wybranych miejscowościach Wielkopolski.

Pierwsza edycja festiwalu - I Dni Muzyki Cerkiewnej RYDZYNA 2004 odbyły się w dniach 18-22 sierpnia 2004.

Organizatorami festiwalu były Władze Miasta i Gminy Rydzyna oraz Chór Kameralny "Cappella Musicae Antiquae Orientalis" z Poznania. Dyrektorem Festiwalu był kierownik artystyczny "Cappelli" prof. dr Leon Zaborowski.

I Dni Muzyki Cerkiewnej miały zasięg regionalny (wykonano 8 koncertów w 6 miejscowościach Wielkopolski: Rydzyna, Leszno, Wschowa, Osieczna, Gostyń, Poznań) i międzynarodowy wymiar: w festiwalu wzięły udział amatorskie chóry - z Rosji (Chór Domu Kultury m. Istra), z Ukrainy (Chór Kameralny Krzemienieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej im. T. Szewczenko) i z Polski (Chór Kameralny "Cappella Musicae Antiquae Orientalis" z Poznania).

W założeniach organizatorów Dni Muzyki Cerkiewnej w Rydzynie będą odbywać się co drugi rok, w drugiej połowie sierpnia - zawsze z udziałem naszych wschodnich sąsiadów.

Koncert Galowy - oklaski po wspólnym wykonaniu 'Mnogaja Lieta'
  
© 2002 by Marek Majewski.
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL licence.
Tworzenie strony: 0.04 sekund